Tarot jest to skomplikowana sztuka wróżenia ze specjalnych kart. Istnieje wiele różnych rodzajów zestawów do stawiania Tarota, jednak współcześnie najbardziej popularną talią jest tarot marsylski. Tarot ze względu na swoją dużą moc wpływania na psychikę powinien być stawiany przez osoby, które mają odpowiednią wiedzę. Czy chodzi o magię? Każdy ma prawo do własnego zdania w tym temacie. Jednak biorąc pod uwagę to, o jak poważne rzeczy pyta się kart tarota, nie można lekceważyć jego znaczenia.

Czy tarot zawsze był używany do wróżenia?

Uważa się, że tarot pochodzi ze starożytnego Egiptu, a do Europy dostał się poprzez wędrówki Cyganów w XIII wieku. Aż do XV wieku pełnił jedynie funkcję rozrywkową, podobno za pomocą kart tarota grano w hazardową grę o nazwie ronfa. Nie zachowały się karty z tego okresu. Pierwsze zbadane talie tarota pochodzą dopiero z XV wieku, co czyni Tarot tak tajemniczym. W XVIII wieku podzielono standardowe karty na te do wróżenia, oraz na te do gry w taroka. Różniły się od swoich poprzedniczek tym, że często występowały na nich wizerunki magicznych zwierząt. Jak widać, karty tarota przeszły wiele przemian na przestrzeni wieków. Istnieje również wiele rodzajów talii, mówienie więc o Tarocie jako takim wymaga niemałych uogólnień.

Karty tarota bywał kiedyś narzędziem do gier, lecz również obecnie, mimo że współczesne znaczenie Tarota jest jedynie ezoteryczna, często zdarza się, że ludzie podchodzą do magii wyłącznie jako do rozrywki. Tarot w rękach osób, które podchodzą do wróżbiarstwa z podobną wyższością, może być niebezpiecznym narzędziem, zwłaszcza ze względu na kwestie związane z podświadomością.

Tarot a podświadomość

Pierwszym etapem wróżenia z kart jest postawienie pytania jeszcze przed tasowaniem. Gdy już zostanie ono wypowiedziane, można przejść do kart. Po dokładnym przetasowaniu talii, tarocista wykłada kilka kart i zaczyna analizować przedstawione symbole. Karty mają z góry określone znaczenia, lecz należy pamiętać, że interpretacja jest rzeczą bardzo subiektywną.

Stawianie Tarota samemu sobie jest częstą praktyką tarocistów. Odnajdują w tym wskazówki na przyszłość, ale i pomagają sobie w ten sposób w przepracowaniu doświadczeń z przeszłości. Tarot uruchamia podświadomość. Jeśli to o czym myślimy na co dzień jest szczytem góry lodowej, tak analizowanie kart przypomina zagłębianie się ku samym jej podstawom, schowanym głęboko pod wodą. W przypadku osób przychodzących do tarocisty, duże znaczenie ma sposób formułowania przez nich swojego pytania. Jeśli nie są w stanie czegoś wymówić, jest do dowodem na istnienie nieprzepracowanego problemu. Gdy pytanie zostanie wypowiedziane, a tarocista przejdzie do interpretacji kart, osoba wysłuchująca konfrontuje się sama ze sobą. Jak na dłoni może zaobserwować swoje reakcje na usłyszane słowa. Znaczenie kart może się zmieniać w zależności od tego obok jakich kart się znajdują. Dlatego też tarot jest tak uniwersalny.

Jakby nie patrzeć – karty do tarota są po prostu przedmiotami. To, czy potraktujemy je jako drogowskaz bazujący na informacjach z naszej podświadomości, czy jedynie jako  rozrywkę, nadającą się do urozmaicania wolnego czasu, jest sprawą wyłącznie nas samych. Lecz warto nie lekceważyć ich znaczenia, wszak mogą pomóc poznać nam samych siebie, nawet jeśli wątpimy w istnienie magii.

Skorzystaj już teraz z wróżby online.

Komentowanie wyłączone