Jeśli twoje WiFi nie spełnia twoich oczekiwań, a jego działanie przyprawia Cię o białą gorączkę to czas najwyższy je poprawić. I często nie wymaga to tyle zachodu jak może się wydawać. Oto kilka pomysłów i porad, jak możesz usprawnić swoją sieć WiFi.

Dość często spotykamy się z słabym zasięgiem naszej sieci internetowej w domu. I wcale nie trzeba od razu zmieniać operatora i wydawać pieniędzy na nowy router. Wystarczy, że zapoznasz się z naszymi pomysłami na poprawę działania domowej sieci bezprzewodowej. Oto one.

Sieć WiFi – Dobre miejsce na router

Wiele użytkowników internetu niewłaściwie umiejscawia ruter, a miejsce w którym będzie on wychwytywał sygnał to kluczowa sprawa. Podstawą zasadą dobrego działania internetu jest przede wszystkim ustawienie sprzętu w centralnym miejscu w domu. Stawianie routera przy ścianie to zdecydowanie wielkie marnotrawienie siły odbioru, ponieważ sygnał rozchodzi się w okół niego. Ile razy próbowałeś stawiać router na podłodze z myślą, że będzie lepiej? Nie rób tego nigdy więcej! Router nie powinien na niej stać, dlatego umieść go jakimkolwiek meblu. To usprawni rozchodzenie się fal urządzenia.

Zmień moc routera

Wiele z routerów posiada opcje zmiany mocy. W zależności od posiadanego modelu i producenta nie zawsze domyślna ustawiona wartość może być tą, która nas zadowoli.

Maksymalna moc routera, którą można używać w Polsce to 100 mW dla częstotliwości 2,4 GHz.

Jeśli więc, twój sprzęt umożliwia Ci zmianę mocy to może tego dokonać najczęściej w ustawieniach zaawansowanych. Siłę mocy możesz mieć oznaczą w trzech stopniach: słabe, średnie i mocne, albo w wartości procentowej. Pamiętaj im wyższa siła mocy tym lepszy zasięg.

Sieć WiFi – Ustaw antenę

Jeśli zastanawiałeś się po co są anteny w routerze to właśnie dzięki nim sygnał z urządzenia zostaje rozsyłany na boki. Jeśli twój dom posiada jedną kondygnacje to antena powinna zostać ustawiona pionowo, jednak jeśli, potrzebujesz pokryć siecią WiFi wiele kondygnacji to rozwiązaniem będzie zamontowanie w routerze dwóch anten. Jedną  z nich ustawiamy w pionie, natomiast drugą w poziomie. Wynikiem będzie silniejszy sygnał w górę i dół.

Komentowanie wyłączone