Jak zrobić zrzut ekranu na Windows 10? Odpowiedź dość często znana, wystarczy wcisnąć klawisz ” PrintScreen” i wkleić zawartość schowka w programie Paint. Jest to rozwiązane znane już od lat, ale nie najłatwiejsze. Zobacz najlepszą listę screenshotów w systemie Windows 10.

Jak zrobić zrzut ekranu? Windows + PrintScreen

Kombinacja Windows plus PrintScreen pozwala na przechowanie całej zawartości ekranu, tak samo jak sam klawisz ” PrintScreen”. Jaka jest więc różnica? Uzyskujemy dodatkowo opcje zapisu zrzutu w formacie PNG w domyślnym miejscu zapisu obrazów.

Jeśli do kombinacji Windows i PrintScreen dodamy „Alt” to zostanie zapisane tylko okno aktywnej aplikacji.

Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Windows + Shift +S

Użycie kombinacji ” Windows + Shift + S” wywoła panel zrzutu ekranu. Na naszym ekranie systemu Windows 10 pojawi się nakładka, która pozwoli nam na wycięcie wybranego fragmentu obrazu bądź zapisać jego całość. Efekt takich działań zostaje skopiowany do schowka, ale nie musisz potem dodawać go do Painta. Na wyskakującym powiadomieniu możemy wybrać opcję otworzenia od razu prostego edytora, albo udostępnić i szybko zapisać screen’a.

Narzędzie Wycinanie w systemie Windows 10

Narzędzie Wycinanie znajdziemy w menu start wśród Akcesoriów systemu. Wygląda to jak w systemie Windows Vista, choć jest to zdecydowanie klasyka to jeśli ktoś ma takie specjalne życzenie może skorzystać z takiej opcji. Choć ten sposób nie jest zbytnio ergonomiczny. Tutaj wymagane jest uruchomienie dodatkowego programu, a potem wykonać ręcznie zapis wykonanego zrzutu. Edycja wywołuje program Paint 3D.

Skrypt PowerShell. Jak wykonać zrzut ekranu?

Jeśli jesteś osoba, która nie lubi oczywistych rozwiązań, a lubi pobawić się trochę na komputerze. To istnieje taka metoda, a jest nim przygotowany przez Microsoft skrypt poleceń PowerShell. Pozwala on przechwycić cały obraz z ekranu, jak również tylko aktywne okno, w zależności od aktualnych konfiguracji. ( Dokładne opisy wszystkich parametrów można znaleźć wewnątrz skryptu).

Kombinacja Windows + H

Potrzebujesz wykonać zrzut ekranu i wysłać go emailem albo wrzucić na serwis społecznościowy? Możesz wykorzystać kombinacje Windows + H. Po prawej stronie ekranu ukaże się wybór miejsca, do którego możesz przesłać wykonany screenshot.

Komentowanie wyłączone