Praca przy urządzeniach elektrycznych wiąże się z szeregiem różnych niebezpieczeństw. Jak zrobić kurs elektryka online? Okazuje się, że to jest całkiem możliwe. Poniżej podpowiadamy, gdzie można wyrobić kurs G1 online.

Jak zrobić kurs elektryka online? Czym są uprawnienia SEP?

Uprawnienia SEP to kwalifikacje, które upoważniają tego, kto je wyrobi, do:

  • dozoru urządzeń elektrycznych,
  • obsługi urządzeń elektrycznych,
  • eksploatacji urządzeń elektrycznych.

Można je wyrobić na terenie każdego województwa w Polsce.

Firmy, które oferują kursy G1, z reguły umożliwiają także wyrobienie innych uprawnień, takich jak G2 (kwalifikacje uprawniające do pracy z urządzeniami energetycznymi) oraz G3 (kwalifikacje uprawniające do pracy z sieciami gazowymi). Uczestnik szkoleń może podejść do egzaminu kwalifikacyjnego i po jego pozytywnym zdaniu wykonywać przez 5 lat zajęcia zawodowe związane z obsługą, montażem, konserwacją odpowiednich urządzeń. Po tym czasie należy podejść ponownie do egzaminu i odnowić uprawnienia.

Jak zrobić kurs elektryka online?

Jeśli brakuje Ci czasu na to, by uczęszczać na kurs stacjonarny i zastanawiasz się, jak zrobić kurs elektryka online, to podpowiadamy, że jest to możliwe.

Na stronie https://uprawnienia-g1.pl można skorzystać ze specjalistycznego kursu online, przygotowanego z myślą o tych osobach, które mieszkają w małej miejscowości lub zwyczajnie nie mają czasu na dodatkowe dokształcanie się i dojazdy na kursy. Szkolenie przygotowuje do tego, by zdać z pozytywnym wynikiem egzamin SEP, w dowolnym mieście w Polsce.

Kursy SEP są przeznaczone dla osób pełnoletnich, ich celem jest zdobycie wiedzy teoretycznej, a także praktycznych umiejętności koniecznych do pracy pod napięciem.  Uczestnicy kursu G1 uczą się, jak obsługiwać urządzenia, instalacje oraz sieci elektryczne, uczą się także czynności kontrolno-pomiarowych. Umiejętności te są konieczne, by podjąć w przyszłości pracę na stanowisku elektryka w dowolnej firmie.

UWAGA: Polska należy do czołówki państw z największą liczbą nieszczęśliwych wypadków w pracy. Porażenie prądem może doprowadzić do zatrzymania oddechu i krążenia, a w konsekwencji do śmierci. Nieodpowiednie użytkowanie urządzeń elektrycznych stanowi zagrożenie dla zdrowia oraz życia, dlatego powinny przy nich pracować wyłącznie osoby, które są do tego odpowiednio przeszkolone!

Komentowanie wyłączone