Jeśli jesteś pasjonatem fotografii, masz ciekawe zdjęcia i chciałbyś się nimi pochwalić w sieci, nie ma na co czekać. Dowiedz się, jak założyć konto na Instagramie oraz dlaczego warto. Jest to miejsce, gdzie będziesz się mógł pochwalić swoim hobby, stylem życia, a nawet wyglądem i mieć z tego wymierne, materialne korzyści.

Jak założyć konto na Instagramie?

 1. Zaczynamy od wyszukania odpowiedniej aplikacji ze Sklepu Play.
 2. Następnie instalujemy ją na swoim laptopie czy telefonie komórkowym.
 3. Kolejnym krokiem jest akceptacja postanowień Regulaminu i uprawnień udzielanych aplikacji.
 4. Na końcu otwieramy zainstalowany program i klikamy polecenie: ZAREJESTRUJ SIĘ.
 5. Po wpisaniu wszelkich wymaganych danych i ich weryfikacji – Twoje konto na Instagramie jest gotowe.

Ważne, że posiadając konto na Facebooku, można zarejestrować się na Instagramie właśnie przy jego pomocy. Jest to możliwe od 2012 roku, od kiedy to oba portale posiada jeden właściciel.

Dlaczego warto się zarejestrować?

 • Aplikacja jest bezpłatna.
 • Za jej pomocą możemy tworzyć nowoczesne albumy zdjęć.
 • Fotografie można edytować, używając profesjonalnych filtrów. Od tej pory nie trzeba już pobierać osobnych programów – edytorów grafiki.
 • Udostępnione treści nie znikną w wypadku kradzieży czy utraty telefonu lub laptopa. Mamy więc pewność, że wraz z telefonem nie znikną nasze pamiątki z wakacji czy spotkań rodzinnych.
 • Program umożliwia nawiązanie nowych kontaktów, znajomości, obserwowanie życia idoli, gwiazd filmu lub sportu czy osób, które w jakiś sposób nam zaimponowały.
 • Oglądanie często wyidealizowanego życia innych pozwala zająć czas.
 • Dla najbardziej aktywnych użytkowników istnieje realna szansa zarobku (od reklamodawców, czy producentów poprzez lokowanie produktu).
 • Instagram to źródło wiedzy i inspiracji na temat podróży, hobby, gotowania, medytacji, jogi i wielu, wielu innych dziedzin życia.
 • Jak każdy portal społecznościowy, również i tutaj mamy możliwość „podglądania” życia znajomych.

Jeśli zastanawiasz się, czy korzystanie z niej jest bezpieczne, musisz sobie odpowiedzieć na pytanie: czy masz Facebooka? Jeżeli odpowiedź brzmi: TAK, wiedz, że Regulaminy i pozwolenia dotyczące prywatności i przetwarzania danych osobowych, które zaakceptować musiałeś do utworzenia tam konta, są bardzo podobne.

Instagram to platforma dedykowana zdjęciom i fotografii. Korzystać z niej można w przeglądarkach internetowych. Posiada także możliwość zainstalowania na programach operacyjnych Android i IOS. Jeśli jesteś fanem Facebooka, warto także spróbować tego portalu.

Komentowanie wyłączone