Streamowanie to zdecydowanie w ostatnich czasach najpopularniejsze dziele się z widzami z tym co aktualnie dzieje się na naszych ekranach komputerowych. To nie tylko świetne hobby, ale również świetne rozwiązanie na zarobienie pieniędzy.  Jak streamować? Dowiesz się w tego dzięki nam.

Wielu streamerów osiąga pokaźne wyniki w zbieraniu popularności jak również widzów, których można liczyć w kilku tysiącach. Jeśli więc chcesz zacząć streamować i  uzyskać w tej sferze sukces musisz wiedzieć przede wszystkim kim i w jakim wieku będą nasi potencjalni odbiorcy. Jak również co w danym momencie jest popularne i czym możesz zainteresować widzów.  Jak streamować? Oto najważniejsze porady o których musisz wiedzieć.

Zainwestuj w dobry sprzęt

Zanim zaczniesz swoją przygodę z pierwszą transmisją musisz skompletować odpowiedni sprzęt bo same chęci i jakiś tam komputer nie wystarczą w osiągnięciu sukcesu. Kiepska jakość i brak przygotowania może zdyskwalifikować nowego streamera już na samym początku. W jaki sprzęt musisz zainwestować, aby zacząć dzielić się swoimi zainteresowaniami z innymi?

Połączenie internetowe

Łącze internetowe to istotna sprawa w streamowaniu.  Ile potrzebujesz, aby zrealizować swój plan? Łącze powinno mieć co najmniej 40 Mb/s, które proponuje Twitch. Z czasem jednak warto zmienić takie minimum na większą przepustowość.

Komputer

Musisz posiadać taki sprzęt, na którym jakość danego materiału będzie spełniać twoim oczekiwaniom. Duża rolą w streamowaniu bierze udział proces, który gromadzi zarejestrowane dane, mikrofonu i kamery, a następnie tworzy transmisje. Jeśli więc chcesz, aby twój stream chodził płynnie i bez zarzutów zainwestuj w procesor o dużej pojemności.

Mikrofon i kamerka

Choć mikrofon może wydawać się nie istotnym sprzętem to jednak słaba jakość dźwięku może odstraszyć potencjalnych widzów. Dlatego warto zainwestować w dobry sprzęt audio. Wielu streamerów poleca na swój start słuchawki HyperX Cloud, ponieważ  kupno mikrofonu łączy się z dużym wydatkiem. Kamerka internetowa zdecydowanie wystarczy, ale pamiętaj żeby nie była niskiej jakości, obraz w transmisji też powinien być dobry.

Jak streamować? Wybierz platformę

Jeśli wiesz już jaki sprzęt masz kupić, warto zainteresować się platformą do streamowania. Oto kilka z nich:

  • Twitch – To najpopularniejsza platforma do streamowania gier, która zapoczątkowała erę udostępniania materiałów widzom na żywo.
  • YouTube Game – YouTube utworzył swoją własną platformę do gier. Jakie płyną z niej korzyści? Sam portal opływa w wiele materiałów dotyczących let’s play, ale również  plusem jest dostęp do dużej społeczności serwisu.
  • SmashCash – Platforma powstała na bazie Hitboxu i Azubu. Posiada intuicyjny system jak również może śledzić zainteresowanie widzów. Korzysta z niej prawie 20 milionów użytkowników.

Komentowanie wyłączone