W dzisiejszych czasach telefony komórkowe wielu osobom zastąpiły stacjonarne komputery i laptopy. Nie tylko przeprowadza się dzięki nim rozmowy telefoniczne, ale korzysta z różnych portali społecznościowych, ogląda filmy czy szuka informacji. Do tego jednak potrzebujemy internetu i nie zawsze mamy dostęp do Wi-Fi, więc uruchamiamy transfer danych, który niestety szybko się kończy. Jak więc zaoszczędzić internet mobilny, aby dłużej cieszyć się dostępem do sieci?

Internet mobilny  – ogranicz pobieranie danych w tle

Wiele aplikacji  na naszych smartfonach zjada transfer danych nawet jeśli nie są one przez nas aktualnie używane. A po prostu działają w tle bez naszej wiedzy, aby zaoszczędzić internet mobilny warto zająć się zmianą ustawień  danej aplikacji. Jak to zrobić? Uruchom je i w każdej  z nich poszukaj opcji, które umożliwiają wyłączenie transmisji danych bądź ich ograniczenie. Dzięki temu na pewno jesteś w stanie zapanować nad znikaniem cennych megabajtów, a korzystanie z danego programu w żadnym stopniu się nie zmieni.

Zadbaj o swoje dane w przeglądarce

Kolejnym zdecydowanie dużym pożeraczem pakietu internetowego jest używana przeglądarka. W Google Chrome możesz znaleźć narzędzie ” Oszczędzanie danych” i wystarczy tylko je włączy. Dzięki temu strona przed wyświetleniem zostanie wysłana do serwerów Google, a one skompresują i dostosują stronę do danego urządzenia mobilnego. Surfowanie po Internecie będzie znacznie szybsze, a jednocześnie zostanie zużyte mniej danych. Takie opcje posiada również przeglądarka Opera i Opera mini.

Aktualizacje aplikacji – pamiętaj o ich wyłączeniu na transferze

Sklep Play ma to do siebie, że potrafi całkiem nieźle nadszarpnąć pakiet internetowy. Dlaczego? Dość często możemy spotkać się z uruchamianiem procesu aktualizacji aplikacji wtedy kiedy właśnie korzystamy z internetu mobilnego. Aby tego uniknąć warto otworzyć Ustawienia w Sklepie Play i zmienić je tak, aby każda aktualizacja była pobierana tylko wtedy, gdy urządzenie korzysta z sieci Wi-Fi.

Zadbaj o Internet mobilny – zrób porządek w aplikacjach

Choć porządek w aplikacjach może zdawać się najmniej ważnym elementem warto to jednak zrobić. Wiele z nieużywanych programów zainstalowanych w systemie jest wstanie zużyć dane internetowe. Dlatego przejrzyj dokładnie listę aplikacji i pousuwaj te których nie używasz. Jeśli jednak nie chcesz pozbyć się ich z telefonu możesz je po prostu zdezaktywować.

Komentowanie wyłączone