Największe Social Media – Facebook oraz Instagram – lajki do tej pory były dość ważne, zwłaszcza dla influencerów. Jak zapowiadają media społecznościowe, to się jednak ma wkrótce zmienić. Czy lajki znikną zupełnie? Jaki to będzie miało wpływ na fanpage’e i osoby prywatne?

Instagram – lajki a popularność w sieci

Instagram zapowiedział, że testuje nowe rozwiązanie. Ma ono polegać na tym, że liczba polubieni postów – zdjęć oraz filmów – nie będzie się wyświetlać dla osób oglądających. W ten sposób nie będzie wiadomo czy dany wpis ma 10, czy 10000 lajków.

Instagram – lajki wkrótce znikną?

Instagram – lajki – jakiś czas temu było głośno o tym, że lajki mają zupełnie zniknąć. Dziś jednak wiadomo, że testowane jest takie rozwiązanie, które ma umożliwić przegląd lajków twórcy danego posta. Natomiast będą one niewidoczne dla pozostałych osób. Póki co eksperyment ten jest prowadzony w Kanadzie i ma na celu sprawdzić, czy widoczność lajków zmieni sposób, w jaki użytkownicy korzystają z Instagrama.

Na kim takie rozwiązanie odbije się najbardziej? Być może ucierpią na nim influencerzy. Do tej pory zarabiali oni właśnie na lajkach, a jako kartę przetargową w negocjacjach z partnerami biznesowymi przedstawiali ilość lajków pod postem.

Rozwiązanie to na pewno przyczyni się do zmniejszenia wyścigu szczurów, do którego doprowadziło powstanie social media oraz zmniejszy presję osób publikujących różne treści po to, by zyskać aprobatę społeczności. Być może zmieni również sam sposób postrzegania wpisów na Instagramie przez innych. Nie będziemy już kierować się ilością lajków, tylko poświęcimy czas, by samodzielnie ocenić, czy dany post jest wart aprobaty.

Czy Facebook pójdzie w ślady Instagrama?

Co ciekawe, podobne zmiany zapowiada także Facebook. Ukrywanie lajków, liczb odtworzeni i reakcji na posty na Facebooku jest obecnie testowane w Australii. Jak to wpłynie na jakość publikowanych treści? Czy takie rozwiązanie spotka się z protestem osób korzystających z Social Media? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach!

A jeśli jeszcze nie macie konta na Instagramie i chcecie się dowiedzieć, czy warto je założyć oraz jak to zrobić, sprawdźcie nasz ostatni artykuł: Jak założyć konto na Instagramie? Dlaczego warto? 

Komentowanie wyłączone