Facebook zapowiedział, że wprowadza swoją własną kryptowalutę. Facebook nowa waluta będzie się nazywała libra. Co o niej wiemy? Kiedy wejdzie w życie? Zapraszamy do lektury!

Facebook – nowa waluta – czym jest Libra?

Zapowiada się niemała rewolucja w płatnościach internetowych, a stoi za nią Facebook. Nowa waluta – Libra, to kryptowaluta, w której utworzenie jest zaangażowanych aż 28 różnych firm, w tym między innymi  Mastercard, Visa oraz PayPal. Projekt nadzoruje były prezens PayPal Davida Marcus. Mark Zuckerberg zapowiada, że planuje powiększyć zespół pracujący na kryptowalutą do ponad 100 współzałożycieli.

Tworzeniem cyfrowych portfeli do obsługi nowej kryptowaluty ma się zająć Calibra. Nad bezpieczeństwem użytkowników usługi ma czuwać specjalnie powołany zespół ekspertów. Dane finansowe nie będą udostępniane ani portalowi Facebook, ani też żadnemu z partnerów projektu.

Facebook – nowa waluta – kto będzie mógł płacić Librą?

Facebook – nowa waluta Libra ma być wykorzystywana w krajach rozwijających się. Pomysł ten ma na celu poprawienie obecnego systemu bankowego. Jak zapowiadają pracownicy Facebooka, nowa kryptowalutę będzie można zdobyć po wcześniejszym wylegitymowaniu się.

Twórcy portalu chcą zminimalizować ryzyko płacenia kryptowalutą za nielegalne przedmioty lub usługi. Facebook chce w ten sposób zniechęcić osoby, które za pomocą jego kryptowaluty chciałyby kupować nielegalne przedmioty lub usługi, np. narkotyki. Z cyfrowych pieniędzy podobno będzie można korzystać wewnątrz takich aplikacji jak Messenger, czy WhatsApp.

Kiedy nowa kryptowaluta Facebooka wejdzie w życie?

Kryptowaluta Libra pojawi się w przeciągu najbliższego roku. Premiera jest planowana na rok 2020. Na początku z aplikacji obsługującej wirtualny portfele będzie można korzystać za darmo. Z czasem twórcy pomysłu planują wprowadzenie dodatkowych opłat. Mówi się także o integracji trzech najpopularniejszych aplikacji, czyli WhatsAppa, Messengera i Instagrama.

Kryptowaluta Facebooka może zrewolucjonizować mikropłatności w e-commerce, ułatwić opłacanie subskrypcji i różnych usług (np. platform streamingowych). Może także pomóc firmom zrozumieć jeszcze lepiej potrzeby konsumentów. Cyfrowa waluta ma być oparta o system blockchain. Co sądzicie o wprowadzeniu FacebookCoin, czyli Libra? Bylibyście chętni, by skorzystać z takiej usługi, jak Calibra?

Komentowanie wyłączone