Wielu osobom ciężko byłoby wyobrazić sobie ogród bez kwiatów czy drzewek w donicach. Nie ma się temu co dziwić, bo prezentują się one naprawdę efektownie. Wiele osób decyduje się na naprawdę dużych rozmiarów donice. Zanim jednak postawimy na ich zakup, warto byłoby poznać ich największe wady oraz zalety. Jak się bowiem okazuje, mają sporo zarówno jednych, jak i drugich.

Poznaj korzyści wynikające z zastosowania dużych donic

Duże donice bez wątpienia prezentują się efektownie. Nierzadko stanowią one ozdobę samą w sobie. Można zdecydować się na zakup kamiennych donic, które prezentują się niezwykle elegancko. Wiele osób stawia jednak na donice z drewna, które idealnie wkomponują się w klimat ogrodów w stylu naturalistycznym. W dużych donicach można posadzić różne rośliny, nawet te, które mają dość rozbudowany system korzeniowy. Co więcej, nie trzeba ograniczać się do kwiatów. W pokaźnych rozmiarów donicach można będzie posadzić drzewka. To doskonałe rozwiązanie nie tylko do ogrodu, ale również i na taras czy balkon. Jeżeli będziemy posiadać duże donice, raczej nie będziemy musieli martwić się o to, że zostaną one uszkodzone podczas gwałtownej wichury. Duże doniczki są z reguły ciężkie, co pozwala uniknąć przykrych wypadków, na skutek których mogłyby one ulec pęknięciu.

Jakie wady posiadają pokaźnych rozmiarów donice?

Pokaźnych rozmiarów donice posiadają całkiem sporo zalet. Nie wolno jednak zapominać, że mają także pewne wady. Przede wszystkim są one niesamowicie masywne. Z tego też względu, wiele osób może mieć problem z ich przeniesieniem. Jest to szczególnie problematyczne, gdy do środka nasypiemy już ziemi oraz posadzimy roślinę. Ponadto, nie każda roślina będzie dobrze prezentowała się w dużej donicy. Duże donice są zazwyczaj także dość wysokie. Niskie rośliny, w tym kwiaty mogą więc nie prezentować się w nich zbyt korzystnie. Jeżeli zdecydujemy się na zakup dużych donic, powinniśmy liczyć się także z tym, że mogą one zajmować całkiem sporo miejsca. Jeżeli więc dysponujemy niewielkich rozmiarów tarasem czy balkonem, ustawianie tam dużych donic może okazać się zupełnie nietrafionym pomysłem. Ponadto, dość oczywistą wadą dużych donic jest ich wysoka cena. Masywne donice są zdecydowanie droższe od tych małych. Z tego też względu nie każdy może pozwolić sobie na ich zakup. Ponadto, nie poleca się ich rodzicom małych dzieci. Dziecko mogłoby bowiem przewrócić taką donicę, a wówczas o przykry w skutkach wypadek nietrudno. Zanim więc zdecydujemy się na zakup dużej doniczki, przemyślmy wszystkie za i przeciw.

Komentowanie wyłączone