Microsoft zapowiedział małą klawiaturową rewolucję. Już wkrótce na nowych komputerach może się pojawić zupełnie nowy przycisk – dedykowany przycisk Office!

Dedykowany przycisk Office – do czego ma służyć ten klawisz?

Dedykowany przycisk Office zapowiadany przez Microsoft ma pełnić funkcję podobną do klawisza FN, tylko w odniesieniu do aplikacji Microsoft Office. Po wciśnięciu przycisku Office w połączeniu z daną literą (O, T, W, X, P, D, N, Y, L) użytkownik będzie mógł w szybki sposób uruchomić wybrany pakiet Microsoft Office (Word, Outlook, Excel, Powerpoint itd.). Kombinacja przycisk Office + S będzie z kolei służyć do szybkiego udostępniania plików.

Kiedy zostaną wprowadzone zmiany?

Nowe klawiatury są aktualnie w fazie testów. W środowisku Microsoft krąży ankieta dotycząca takich nowoczesnych klawiatur. Środowisko pracujące na co dzień z aplikacjami Office zapewne przywita ten pomysł z dużym entuzjazmem. Zwłaszcza że ma on zastąpić przycisk, którego mało kto używa.

Gdzie pojawi się dedykowany przycisk Office?

Jak zapowiada Microsoft, dedykowany przycisk Office pojawi się albo w miejscu prawego klawisza Windows, albo w miejscu nieużywanego przez większość użytkowników klawisza Menu Podręczne. Który to przycisk? Spojrzyjcie na prawo od klawisza alt i zastanówcie się, czy wiecie, do czego on służy. Podpowiemy, że jest to funkcja podobna do tej, którą uruchamiacie, klikając prawym przyciskiem myszy.

Uczestnicy ankiety przeprowadzonej w Microsoft zostali zapytani między innymi o to, czy próbowali już korzystać z klawiatury z klawiszem Office. Przycisk ten ma być kompatybilny z najnowszą aktualizacją Windows 10.

Co się zmieni na naszych klawiaturach? Jak będą wyglądać?

Obecnie większość modeli klawiatur Microsoft posiada dwa przyciski Windows i jeden Menu, tylko to upoważnia je do certyfikatu Windows. Jeśli nowy pomysł się przyjmie, do użytku pecetowców i osób korzystających z laptopów zostaną oddane klawiatury z jednym przyciskiem Windows i jednym przyciskiem Menu lub, w lepszej naszym zdaniem opcji, z jednym przyciskiem Windows po lewej stronie i drugim – odpowiedzialnym za szybkie uruchamianie Office – po stronie prawej.

Jakie jeszcze skróty klawiaturowe będą dostępne poza wymienionymi wyżej? Tego na razie nie wiadomo, będziemy obserwować sytuację. A Wy co sądzicie o nowym pomyśle giganta z Redmond?

Komentowanie wyłączone