Jeśli posiadasz stronę internetową opartą na najpopularniejszej platformie CMS czyli WordPressie to zdecydowanie musisz pamiętać jak bardzo jest on narażony na nowe zagrożenia.  Jeśli chcesz zadbać o swój bezpieczny WordPress poznaj wtyczkę Shield WordPress Security.

Jak zapewne już  Ci wiadomo WordPress to najpopularniejsze narzędzie do tworzenia stron internetowych i zarządzanie ich treścią, dlatego jest dość często narażony na ataki. Choć może wydawać się Ci się to dość straszne w tym momencie to możesz zadbać o bezpieczeństwo na swojej stronie internetowej opartej na tej platformie CMS.

Bezpieczny WordPress – Przyczyna ataków na platformę

Przyczyną problemów z atakami na WordPress jest duża ilość darmowych rozszerzeń, które oferuje. A nie zawsze ich jakość można regularnie sprawdzać. Dość często zagrożenia wynikają z instalacji pirackich wersji wtyczek. Jak wszem i obec wiadomo instalacja oprogramowania z niezweryfikowanego źródła może grozić, tym że sam WordPress będzie instalował szkodliwe oprogramowanie. Takie paczki często są spreparowane. Na szczęście ochrona i zabezpieczenie tej platformy nie jest trudnym zadaniem. Komplekowe bezpieczeństwo zapewni stronie internetowej wtyczka Shield WordPress Security.

Wtyczka Shield WordPres Security skutecznie zabezpieczy serwis oferując łatwy w obsłudze interfejs oraz wiele funkcji, których nie znajdziesz w innych rozszerzeniach.

Bezpieczny WordPress – Uruchom wtyczkę

Oto sposób w jaki uruchomisz wtyczkę Shield WordPress Security i zadbasz o ochronę swojej strony internetowej.  Zobacz, kilka kroków, które musisz wykonać.

  1.  Zainstaluj rozszerzenie w kokpicie WordPress, a z menu po lewej strony wybierz Wtyczki. Później wybierz polecenie Dodaj nową. Po tym wyszukaj interesujące Cię wtyczkę i ją zainstaluj.
  2. Po włączeniu rozszerzenia zostaniesz wylogowany z kokpitu WordPressa ze względów bezpieczeństwa. Zaloguj się ponownie i przejdź do zakładki Shield w lewym panelu nawigacyjnym kokpitu.

Ustawienia wtyczki – Najważniejsze opcje

  • Security Admin – Funkcja, która zabezpiecza dostęp do panelu administracyjnego, a przy okazji przenosi go pod wygenerowany adres. To zabezpieczenie stosujemy tylko w przypadku, gdy treści nie będą często zmieniane, a bezpieczeństwo serwisu to bardzo istotna sprawa.
  • Firewall – Tę funkcje należy włączyć jako pierwszą, Dzięki niej wprowadzimy podstawowe zabezpieczenie strony internetowej. Jest to ochrona danych przed dostępem osób trzecich.
  • Login protection – Jak już sama nazwa wskazuje, dzięki tym ustawieniom ochronimy nasze logowanie. Najważniejsze opcje, która trzeba zaznaczyć to Zabezpieczenie GASP, Rejestracja użytkownika i Zapobiegaj zdalnemu logowaniu.
  • Comments Spam – zabezpieczenie przed spamem w komentarzach.
  • Hack Protection – Jest to automatyczne skanowanie WordPressa i wtyczek przed potencjalnym zagrożeniem infekcją wirusową.MS
  • Audit Trial –  Ważna funkcja oferowana przez Shield, a jej włączenie pozwoli na śledzenie  ruchu użytkowników wykonywanego od momentu podjęcia próby logowania do wylogowania.

Komentowanie wyłączone